ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014-2015

ΣΧΟΛΙΚΟ  ΕΤΟΣ  2014-15

"ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ  ΣΤΗΝ  ΠΑΡΑΛΙΑ  ΚΕΡΑΜΙΔΙ"

Την  Τετάρτη   1 Οκτωβρίου το  Σχολείο μας συμμετείχε στον εθελοντικό καθαρισμό των ακτών στα πλαίσια του προγράμματος: "Αφήνουμε τις παραλίες καθαρές" της Helmepa. Ο εθελοντικός καθαρισμός έγινε σε συνεργασία με το Κ.Π.Ε.Φιλιατών και μαθητές της Ε΄και Στ΄τάξης του 1ου και 2ου Δημοτικού Σχολείου Φιλιατών.

Παράλληλα μέλη της Μ.Κ.Ο.Pelorus πραγματοποίησαν καθαρισμό βυθού και ενημέρωσαν τους μαθητές για την αναγκαιότητα και τη σπουδαιότητα της εθελοντικής προσφοράς σε θέματα που αφορούν την προστασία του περιβάλλοντος.

"ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ   ΚΑΙ   ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ"

Η  πρώτη  Δευτέρα  του  Οκτωβρίου καθιερώθηκε από φέτος  ως ημέρα  αφιερωμένη  στον  αθλητισμό. Την  ημέρα  αυτή οργανώνονται εκδηλώσεις  στα  σχολεία ανάλογα  με το σύνθημα . Στο  σχολείο μας  οι εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν  τη   Δευτέρα  13 Οκτωβρίου στην  αυλή  του  Σχολείου και συμμετείχαν όλοι οι  μαθητές.

OLY 1    OLY 2     OLYM

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ